Pewnej zimowej nocy

Przeł. Władysław Jeżewski

Wydawnictwo Magnum

Kilka słów o książce…

W czerwcu 1945 roku, kiedy Moskwa świętuje zwycięstwo nad Niemcami, na Moście Kamiennym w pobliżu Kremla dwoje nastolatków ginie od kul wystrzelonych z pistoletu. Byli dziećmi wysokich sowieckich dygnitarzy, uczniami najbardziej elitarnej szkoły w Moskwie.

Morderstwo? Podwójne samobójstwo? Spisek przeciwko Stalinowi?

Koledzy ofiar są aresztowani, rusza śledztwo kierowane przez samego Stalina, które ujawnia starannie skrywane tajemnice ich rodziców i innych osób z kremlowskich elit władzy.

W tej opartej na faktach powieści występuje szereg postaci historycznych: sowieckich polityków, generałów, oficerów tajnej policji.

Niektórzy bohaterowie Pewnej zimowej nocy pojawili się już na kartach Saszeńki.

źródło: www.wydawnictwo-magnum.com.pl