Uniwersytet Moskiewski / fot. © RR

Już wiosną w Moskwie rusza wyjątkowy projekt, który umożliwi zrobienie selfie z wirtualnymi postaciami Włodzimierza Majakowskiego, Aleksandra Puszkina, Michaiła Łomonosowa, Ostapa Bendera, Bułata Okudżawy czy Katarzyny II. Wykonanie pamiątkowego zdjęcia ułatwi komórkowa aplikacja „Poznaj Moskwę” – w miejscu, z którym związana była dana osoba, na telefonie wyświetli się jej trójwymiarowy model. I tak „wirtualną” Katarzynę II będzie można spotkać w Carycynie, Łomonosowa – przed głównym budynkiem Państwowego Uniwersytetu Moskiewskiego, Okudżawę – przy jego domu na Arbacie, a Puszkina na Placu noszącym jego imię.

Pomysłodawcy projektu planują także regularne konkursy na najlepsze selfie.

Oprac. Monika Bałdyga