Jesteś studentem/studentką, interesujesz się literaturą, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Organizatorzy festiwalu Literacki Sopot zapraszają do udziału w konkursie. „Czekamy na recenzje lub portret autora oparty o współczesną literaturę polską lub rosyjską, a także non – fiction dotyczące jednego z tych krajów” – tłumaczy Dagny Kurdwanowska, koordynatorka prac redakcji gazety festiwalowej.

Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają możliwość uczestnictwa w Festiwalu Literacki Sopot na koszt organizatorów (17-25 sierpnia 2014) oraz współtworzenia gazety festiwalowej pod okiem profesjonalnych dziennikarzy i pisarzy.

Chętnych prosimy o przesłanie dwóch tekstów:

1. Relacja z wydarzenia kulturalnego (najchętniej spotkania literackiego, ewentualnie debaty, wykładu)

2. Do wyboru: recenzja książki lub portret autora.

Każdy z tekstów może liczyć max. 2500 znaków ze spacjami, powinien być opatrzony tytułem i zaczynać się od leadu (nagłówka liczącego 3 – 4 zdania).

Na prace czekamy do 30 kwietnia pod adresem: . Ze zwycięzcami skontaktujemy się indywidualnie w celu ustalenia szczegółów uczestnictwa w festiwalu.

Informacje o festiwalu na www.literackisopot.pl i www.facebook.com/LiterackiSopot

inf. nadesłana