Organizatorzy 9. Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich

zapraszają na spotkanie z Wojciechem Jagielskim

- dziennikarzem, reportażystą, autorem książek poświęconych problematyce
Kaukazu, Zakukazia, Azji Środkowej czy wojnie w Afganistanie

Kinoteatr RIALTO
20 marca 2016 r.

cena bilety: 12 zł

9.  edycja Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich to okazja do spotkania ze znakomitymi himalaistami i obejrzenia najlepszych filmów górskich minionego sezonu.

Wojciech Jagielski – dziennikarz, reportażysta i pisarz, długoletni publicysta Gazety Wyborczej. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (1984). W latach 1986–1991 pracował w Polskiej Agencji Prasowej, następnie dołączył do Gazety Wyborczej. Był związany z tym dziennikiem do 2012, po czym powrócił do współpracy z PAP. Współpracuje też z BBC i Le Monde. Jest autorem książek dotyczących Afganistanu, Czeczenii i Kaukazu, Ugandy i RPA. Zajmuje się problematyką Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia, był obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji.

Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24, 40-012 Katowice
www.rialto.katowice.pl