15 maja 2013 r. pod patronatem KN Rusycystów „Rosyjska Ruletka” i Wydawnictwa Agora SA odbyło się w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ kolejne spotkanie z cyklu „Bliżej Rosji”. Gościem spotkania był Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie.

Spotkanie połączone było z promocją najnowszej książki W. Radziwinowicza Gogol w czasach Google’a.

Rozmowę prowadził Paweł Łaniewski, student I roku języka rosyjskiego, program tłumaczeniowy.

Wizyta naszego gościa cieszyła się dużym zainteresowaniem, studenci i wykładowcy IFW, pracownicy Uniwersytetu oraz inni zebrani z zaciekawieniem słuchali opowieści na temat Rosjan, fenomenu ich mentalności, a także o relacjach polsko-rosyjskich, o bieżącej polityce, o życiu codziennym we współczesnej Rosji czy o pracy reportera za wschodnią granicą.

Spotkanie zakończyło się pytaniami z sali oraz podpisywaniem książek i rozmowami z tymi, którzy nie zdążyli zadać pytania.

Wacław Radziwinowicz odpowiedział także na kilka pytań Uniwersyteckiego Radia Egida, którego przedstawicielka przybyła na spotkanie.

Nie zabrakło także rozmów z Dyrekcją Instytutu oraz stałego punktu spotkań z cyklu „Bliżej Rosji” – podpisywania plakatów przez zaproszonego gościa.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i bardzo ciepłe przyjęcie gościa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.


___

fot. Katarzyna Becker

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share