Wowa, Wołodia, Władimir.
Tajemnice Rosji Putina

Krystyna Kurczab-Redlich

Wydawnictwo W.A.B.

Warszawa

premiera: 15 czerwca 2016

Kilka słów o książce…

Najbardziej sensacyjna biografia roku!

Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał

W książce Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina Krystyna Kurczab-Redlich ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji od dzieciństwa po dziś. Skąd wziął się w KGB, jakim był szpiegiem, jakie ma związki z międzynarodowym handlem narkotykami i bronią; jak stał się bodajże najbogatszym człowiekiem świata; kto, dlaczego i jakim kosztem umieścił go na Kremlu; czy rzeczywiście wygrywał wybory; jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie; jakie ma związki z Al-Kaidą i Państwem Islamskim; dlaczego Zachód się go boi; jak wywalczył Olimpiadę; jak wiele osób wysłał na cmentarz; jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy jest samotny? Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych uzupełniają psychologiczny obraz bohatera i ludzi, którymi rządzi. Na sensacyjną treść składają się fakty podane rzetelnie i przy pomocy doskonałego warsztatu dziennikarskiego.

Krystyna Kurczab-Redlich – w latach 1990–2004 była korespondentką polskich mediów w Rosji, a od II wojny czeczeńskiej także autorką filmów dokumentalnych o Czeczenii. Współpracowała m.in. z „Dziennikiem Polskim”, „Gazetą Wyborczą”, „Newsweekiem”, „Polityką”, „Przekrojem”, „Rzeczpospolitą” i „Wprost”. Laureatka wielu nagród, w tym: im. Kazimierza Dziewanowskiego dla korespondenta zagranicznego, Amnesty International za publikacje o łamaniu praw człowieka w Czeczenii, im. Melchiora Wańkowicza za reportaże z Czeczenii, im. ks. Józefa Tischnera za książkę Głową o mur Kremla. W 2005 na wniosek czeczeńskiej organizacji „Echo wojny”, Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jej kandydatura została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla. Wydana przez W.A.B. w 2007 Głową o mur Kremla stała się bestsellerem.

__

inf. nadesłana

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share