Koło Naukowe Rusycystów ROSYJSKA RULETKA, w ramach cyklu „Bliżej Rosji”, zorganizowało spotkanie z Wojciechem Góreckim – autorem tryptyku kaukaskiego – Planeta Kaukaz (2002), Toast za przodków (2010) i Abchazja (2013). Spotkanie odbyło się 26 kwietnia 2013 roku w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Grota Roweckiego 5 w Sosnowcu.

W latach 2002–2007 Wojciech Górecki był I Sekretarzem, a następnie Radcą w Ambasadzie RP w Baku. Obecnie pracuje jako analityk w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia – jest ekspertem w Zespole Rosyjskim. W swoich badaniach poświęca wiele uwagi Kaukazowi Północnemu oraz relacjom Rosja – Kaukaz Południowy i Rosja – Azja Centralna. W 2011 znalazł się wśród piątki finalistów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Do nagrody nominowano jego książkę Toast za przodków.

Cykl spotkań „Bliżej Rosji” został zainaugurowany w marcu 2011 roku. Pierwszym gościem projektu był Jacek Hugo-Bader – dziennikarz i reportażysta związany z „Gazetą Wyborczą” oraz autor książek Biała gorączka (2009), W rajskiej dolinie wśród zielska (2010) i Dzienniki kołymskie (2011). Drugie spotkanie odbyło się w maju 2012 roku. Tym razem gościem była Barbara Włodarczyk – wieloletnia korespondentka TVP w Moskwie oraz autorka reportaży Szerokie tory emitowanych na antenie Telewizji Polskiej.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i bardzo ciepłe przyjęcie gościa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

_____

fot. Katarzyna Becker

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share