W ostatni dzień maja, Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu zaprasza na prapremierę sztuki „MAJAKOWSKI//REAKTYWACJA… historia prawie prawdziwa”. Autorski spektakl Andrzeja Sadowskiego zainauguruje działalność nowej, czwartej sceny radomskiego Teatru – Sceny „Kotłownia”.

Włodzimierz Majakowski. Niepokorny artysta przekraczający ramy swojego czasu. Ekscentryk, geniusz, awangardzista. Przyjaźnił się z grupą podobnych sobie młodych artystów. Wspólnie wierzyli, że wspólnie mogą zmienić świat, że sztuka przeniesie ich ponad pospolitość życia. Walczyli o swoje miejsce w świecie: pisząc, malując, fotografując… Uprawiając sztukę. Pili, kłócili się, zdradzali, zazdrościli, kochali. O tym też mówili swoimi utworami. Majakowski o miłości pisał szczególnie – pięknie, gorzko, drapieżnie. Ci szaleni młodzi artyści byli w jednej chwili pupilami sowieckiego systemu, by za chwilę popaść w niełaskę. Wszyscy już odeszli… Odchodząc, wierzyli, że coś po nich zostało.

A co by było, gdyby grupa dawnych przyjaciół miała okazję spotkać się po latach raz jeszcze? Gdyby każdy z nich dostał dodatkowe życie – jak w grze komputerowej? Co stałoby się z dawną miłością? Co z nienawiścią i zazdrością? Czy wykorzystaliby szansę ponownego spotkania? I co by to było, gdyby to spotkanie jak niegdyś odbyło się z okazji urodzin poety? Gdzieś w jakimś miejscu zwanym „przyszłością”…

Tragikomiczne, absurdalne zdarzenia, momentami groteskowy wręcz język sztuki. I porcja niezłej rockowej muzyki napisanej do utworów Majakowskiego. Serdecznie zapraszamy!

Andrzej Sadowski

MAJAKOWSKI//REAKTYWACJA

… historia prawie prawdziwa

reżyseria, scenografia i kostiumy Andrzej Sadowski

muzyka Małgorzata Tekiel

Obsada:

Lila Brik – Karolina Łękawa

Weronika (Nora) Połonska – Klaudia Kuchtyk (gościnnie)

Włodzimierz Majakowski – Marek Braun

Osip Brik – Michał Górski

Aleksander (Rodczenko) – Adam Majewski

___

inf. prasowa
źródło: www.teatr.radom.pl

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share