W dniach od 3 do 11 maja br., na kortach obiektu Caja Magica w Madrycie, odbył się tenisowy turniej kobiet o randze WTA Premier Mandatory – Mutua Madrid Open (z pulą nagród 4 236 425 $).

Na starcie turnieju głównego zameldowało się 6 rosyjskich tenisistek:

- Anastasija Pawluczenkowa (3. runda)

- Marija Kirilenko (2. runda)

- Jelena Wiesnina (1. runda)

- Jekatierina Makarowa (1. runda)

- Swietłana Kuzniecowa (2. runda)

- Marija Szarapowa (finał).

Zwyciężczynią turnieju, i tym samym zdobywczynią 698 720 $ oraz 1000 punktów w rankingu kobiecym WTA, została Marija Szarapowa. Po zaciętym pojedynku pokonała ona rumuńską zawodniczkę Simonę Halep 1:6 6:2 6:3. W ubiegłym roku Rosjanka przegrała w finale tego turnieju z Amerykanką Sereną Williams (6:1, 6:4). Warto dodać, że w roku 2009 triumfatorką madryckiego turnieju została inna rosyjska tenisistka – Dinara Safina, która w tym roku ogłosiła zakończenie kariery tenisowej.

Równolegle w dniach 4–11 maja br. na kortach tego samego obiektu rozgrywany był turniej męski, w którym wzięło udział 2 rosyjskich tenisistów: Michaił Jużny (2. runda) i Dmitrij Tursunow (1. runda).

Oprac. Paula Obara

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share