Sputnik Photos „U” to fotograficzny esej o współczesnej Ukrainie; zapis procesu poznawania jednego z największych sąsiadów Polski, który dopiero w 1991 roku uzyskał niepodległość i wyzwolił się z dominacji Związku Radzieckiego. To poruszająca opowieść o poszukującym własnej tożsamości kraju i narodzie.

Kolektyw Sputnik Photos od początku swojej działalności (2006) realizuje projekty opisujące Europę Wschodnią i Środkową. Zrzeszone w nim fotografki i fotografowie szczególnie upodobali sobie temat transformacji, mitu i związków kultury z rzeczywistością społeczną.

Autorzy fotografii: Andrej Balco (Słowacja), Jan Brykczyński, Rafał Milach, Agnieszka Rayss (Polska), Andrei Liankevich (Białoruś), Justyna Mielnikiewicz (Gruzja), Filip Singer (Czechy).

Wernisaż wystawy:
19 lipca, godz. 18:00
Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a
Lublin

Po wernisażu odbędzie się spotkanie i dyskusja z zaproszonymi autorami z Kolektywu Sputnik, które poprowadzi Joanna Kinowska.

Wystawa będzie czynna w dniach 19 lipca – 6 sierpnia 2013, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00, w weekendy w godz. 14:00 – 18:00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (81 533 08 18 lub +48 889 344 148).

Współpraca Tomasz Kulbowski

Projekt jest zorganizowany w ramach programu współpracy miast Wschód Kultury organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury

____

informacja prasowa/materiały organizatora
Warsztaty Kultury
Sputnik Photos

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share