Aziz Shokhakimov to ścisła czołówka wśród najlepszych dyrygentów młodego pokolenia. Próbkę jego umiejętności będzie można zobaczyć 2 października w Sali Zaratustra Teatru Wielkiego-Opery Narodowej podczas dwóch koncertów (godz. 14.oo i 16.45) w ramach Szalonych Dni Muzyki.

Przyjazd na warszawskie Szalone Dni Muzyki potwierdził jeden z najmłodszych i zarazem najbardziej utalentowanych dyrygentów na świecie – Aziz Shokhakimov. Do swoich największych osiągnięć może zaliczyć zajęcie drugiego miejsca w zeszłorocznym Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Gustawa Mahlera w Bambergu.

Zaledwie 23-letni Uzbek zdążył już przyzwyczaić publiczność do swojego pełnego ekspresji i energii sposobu dyrygowania. Aziza Shokhakimova w akcji będzie można zobaczyć 2 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej podczas dwóch koncertów: ze skrzypkiem Olivierem Charlier, pianistą Kun Woo Paikiem i Sinfonią Varsovią.

02.10  Niedziela
SALA ZARATUSTRA

14:00 (45’)

Kun Woo Paik fortepian
Sinfonia Varsovia
Aziz Shokhakimov dyrygent
Brahms : II Koncert fortepianowy B-dur op.83

16:45 (70’)

Olivier Charlier skrzypce
Sinfonia Varsovia
Aziz Shokhakimov dyrygent
Johannes Brahms : Koncert skrzypcowy D-dur op.77
Johannes Brahms : III Symfonia F-dur op.90

Więcej informacji na stronie:
www.SzaloneDniMuzyki.pl

__________

informacja prasowa

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share