Wieczór poświęcony twórczości:
Włodzimierza Wysockiego,

Bułata Okudżawy,
Nowełły Matwiejewej, Jurija Wizbora
i innych poetów z gitarą…

„Bardowie wielkich tęsknot”30 września, godz. 19:00
CK AGORA
Wrocław
wstęp wolny

***

„Bardowie wielkich tęsknot” to spotkanie, w ramach którego zaprezentowane zostaną unikatowe materiały filmowe z archiwum Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie. Na taśmie filmowej utrwalone zostały wyjątkowe spektakle i koncerty, w których utwory wybitnych rosyjskich poetów z gitarą wykonali tej miary artyści, co Edward Dziewoński, Jarema Stępowski, Janusz Gajos, Jan Kobuszewski, czy Barbara Rylska. Na ekranie nie zabraknie, oczywiście, utworów wielkich bardów w ich własnym autorskim wykonaniu. Wieczór zwieńczy przejmujący film młodych moskiewskich reżyserów Aleksandra Kowanowskiego i Igora Rachmanowa „Odejdę tego lata”, opowiadający o przedwczesnej śmierci Włodzimierza Wysockiego i niezwykłym pogrzebie legendarnego artysty. Pogrzebie, który stał się pierwszą w Moskwie manifestacją przeciw władzy radzieckiej.

Wszystkie seanse poprzedzi prelekcja dr Marleny Zimnej (dyrektora Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie). Wieczór dedykowany będzie pamięci wielkiego polskiego aktora Edwarda Dziewońskiego – z okazji przypadającej w tym roku 95. rocznicy urodzin artysty.

__________

źródło: www.ckagora.pl

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share