Dobra wiadomość dla wielbicieli Kiriłła Sieriebrnnikowa, znakomitego rosyjskiego reżysera, autora wielokrotnie nagradzanych dzieł m.in. Dzień w Juriewie, Udając ofiarę, czy Zdrada.

Jego najnowsza produkcja pod tytułem Uczeń, pojawi się w sekcji konkursowej tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu „Sputnik nad Polską”. Film zdobył Nagrodę im. François Chalais’go na 68. MFF w Cannes.

Głównym bohaterem dramatu jest chłopak, który uważa, że wie wszystko o moralności. Żyjąc w świecie obłudy i kłamstwa zmienia się w fanatyka, który uważa, że wie najlepiej co jest dobre, a co złe. Zaczyna głosić swoje nauki i nawoływać innych do zmiany dotychczasowych poglądów. Wcześniej nieśmiały Wieniamin w mgnieniu oka zmienia się we współczesnego Tartuffe’a, zdolnego zmusić tłum do nazywania czarnego białym. Jego „uczniowie” choć niezadowoleni dosyć łatwo poddali się nowym zasadom. Z problemem zaczyna walczyć jedynie nauczycielka zagubionego chłopca, która w bitwie z fanatyzmem sama może potrzebować pomocy.

Filmy Konkursowe pokazywane będą w kinie Luna, w dniach 3-13 listopada.

___

inf. nadesłana
www.sputnikfestiwal.pl

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share