Teatr im. Adam Mickiewicza w Częstochowie

w ramach X Przeglądu Przedstawień Istotnych Przez dotyk

zaprasza na

koncert Kuby Blokesza i Piotra Machalicy

LWÓW. SZKICE MIEJSKIE

27 września 2016, godz. 19.00
Scena Duża

bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)


Poezja ukraińskich poetów współczesnych w świeżym anturażu.
Premierowe przekłady. Nowa muzyka. Debiut.

Szkice Miejskie to program poetycki złożony z poezji Hryhorija Czubaja, Jurija Andruchowycza, Mariany Sawki i Wasyla Symonenki, w nowych przekładach na język polski autorstwa Macieja Piotrowskiego. Szkice Miejskie to historia miasta Miłości pod sypiącymi się murami, którego przeszłość odbija się echem w ciemnych zaułkach. To również dialog młodzieńczego zachwytu ze wspomnieniami, które kryją w sobie stare kamienice.

Muzykę do wierszy skomponował Kuba Blokesz. W premierowym wykonaniu wzięli udział: Jasiek Kusek (instrumenty klawiszowe, gitara), Krzysztof Augustyn (bas), Kuba Gudz (perskusja), Monika Krasicka (wiolonczela) oraz Kuba Blokesz (śpiew i gitary), a także – gościnnie Joanna Lewandowska (śpiew). Piosenki przeplatają się z fragmentami prozy, wykonanymi przez Piotra Machalicę.

Podczas spektaklu usłyszymy takie piosenki jak: Ukraiński lew, …wszystko zaczynało się na przedmieściach…, Tak powoli nadchodzi, Szkice miejskie czy Gdy do twoich ust.

Kuba Blokesz – muzyk, pochodzący z Pszowa. Rocznik ’91. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, a czasem tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkań Zamkowych, Festiwalu Twórczości „Korowód”, Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA. Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m. in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak: Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.

___

źródło: www.teatr-mickiewicza.pl, kubablokesz.pl

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share