Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Prawidłowa odpowiedź:

Tytuły wszystkich książek Gilesa Miltona,
które ukazały się nakładem Oficyny Literackiej Noir sur Blanc:

Samuraj William

Nos Edwarda Trencoma

Wolfram, chłopiec, który poszedł na wojnę

Białe złoto

Rosyjska ruletka


Egzemplarze książki Rosyjska Ruletka Gilesa Miltona wygrywają:

Pan GRZEGORZ WIESZOŁEK

za prawidłową odpowiedź i uzasadnienie:

Chciałbym otrzymać tę książkę, ponieważ żywo interesuję się XX-wieczną historią Rosji. Szczególnie interesuje mnie okres lat 20. i 30., czyli pierwsze lata socjalizmu w Rosji. Realia Rosji Radzickiej świetnie zostały opowiedziane przez polskich reportażystów, którzy w latach 30. udali się w podróż do kraju bolszewizmu. Relacje Cata-Mackiewicza, Wańkowicza czy Słonimskiego ukazują obszar spustoszenia, jakiego socjalizm dokonał w narodzie rosyjskim. Chciałbym wciąż pogłębiać wiedzę o pierwszych lata po Rewolucji Październikowej w Rosji. Ponadto jutro mam urodziny, więc może mały uśmiech losu? :)

Pani LIDIA CIOPAŁA

za prawidłową odpowiedź i uzasadnienie:

Tak sobie myślę, co by tu napisać. I wiecie co? Tytuł książki dał mi wiele do myślenia. Ten konkurs to istna rosyjska ruletka – albo mnie wybierzecie i będę się cieszyć z lektury nowej książki, albo nie i .. odpadam z gry. Chętnie sprawdzę czy mam szczęście w takiej zabawie. Ciekawa jestem wyniku… Mam nadzieję, że będzie 1:0 dla mnie ;)

Pani AGNIESZKA GAŁDA

Jeszcze w grudniu 2014 r. na jednym z portali przeczytałam artykuł traktujący o tym, jak mało Polacy czytają (a niektórzy wcale). Przeanalizowałam swoje dokonania w tej dziedzinie w ubiegłym roku i znacząco przewyższam polską średnią (przeczytane 10 książek w roku, większość min. 350 stron). Zaraz potem natknęłam się na akcję na facebooku: 52 książki w 52 tygodnie – postanowiłam spróbować. Liczę się z tym, że praca, nauka, obowiązki domowe… mogę nie sprostać tak wysoko postawionej poprzeczce, jednak próbuję. Zaczyna się 11 tydzień. Przeczytanych mam 6 książek. Uważam, że to całkiem dobry wynik. Tym bardziej, że wszystkie pozycje zostały starannie wybrane i przeczytane do końca nie z przymusu, czy dla samego faktu przeczytania, lecz z chęcią i zaciekawieniem. Biorąc udział w tym konkursie chciałabym wspomóc mój domowy budżet oraz dodać „Rosyjską ruletkę” do moich przeczytanych książek 2015 roku – wg opisu zapowiada się ciekawa lektura.

Serdecznie gratulujemy!

Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share