Maciej Jastrzębski – wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rosji, specjalny wysłannik PR do Gruzji, autor bestsellera „Matrioszka Rosja i Jastrząb” oraz „Klątwy gruzińskiego tortu”, przylatuje na kilka dni do Polski, żeby spotkać się z czytelnikami.

Wydawnictwo Editio serdecznie zaprasza na popołudnia i wieczory z autorem, które będą okazją do rozmowy o Gruzji. To właśnie ten mały, piękny kraj leżący u stóp Kaukazu jest bohaterem nowego reportażu literackiego Jastrzębskiego pt. „Klątwa gruzińskiego tortu”. Autor opisuje w nim historię, codzienność i kulturę Gruzji. Premiera książki miała miejsce w październiku tego roku.

Zapraszamy na spotkania, podczas których będzie okazja do nabycia książki i rozmowy z autorem:

13.11., g. 18:00
księgarnia Matras
Nowy Świat 41, Warszawa
Spotkanie poprowadzi Ernest Zozuń
(Wydarzenie na Facebooku)

***

13.11., g. 20:00
restauracja Klukovka
Jana Pawła II 45a, lok. 46, Warszawa
Spotkanie poprowadzi Andrzej Szurek
(Wydarzenie na Facebooku)

***

14.11., g. 17:00
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Warszawska 11/13, Włocławek
Spotkanie poprowadzi ks. dr Witold Dorsz
(Wydarzenie na Facebooku)

***

15.11., g. 17:00
Biblioteka Manhattan w CH Manhattan
al. Grunwaldzka 82, Gdańsk-Wrzeszcz
(Wydarzenie na Facebooku)

Będzie nam niezwykle miło Państwa gościć. Do zobaczenia!”

„A więc taka jest Gruzja! I tacy są jej mieszkańcy?! Komu zawierzyć, jeśli nie Maćkowi Jastrzębskiemu, nie tylko świetnemu radiowcowi, ale też i… reporterowi „papierowemu”. Tą książką po raz kolejny udowadnia, że wie jak i potrafi obserwować, rozmawiać, słuchać, a następnie o tym wszystkim opowiedzieć.” (Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia)

BIOGRAM

Maciej Jastrzębski — włocławianin, który całe swoje zawodowe życie związał z Polskim Radiem. Dziennikarską przygodę rozpoczął w 1988 roku od współpracy z radiową Trójką. Później był reporterem rozgłośni regionalnej w Bydgoszczy. Od wielu lat jest korespondentem zagranicznym Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia. Pracował w Mińsku na Białorusi, a obecnie mieszka w Moskwie i przekazuje najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń w Rosji. Jest też specjalnym wysłannikiem Polskiego Radia do Gruzji.

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share