Rozgrywki siatkarzy plażowych wróciły do Rosji w dniach 10-15 czerwca br. Turniej FIVB Moscow Grand Slam był 15 męskim oraz 13 damskim turniejem rozgrywanym w Rosji. Tegoroczna edycja była dziewiątą imprezą FIVB World Tour, która odbyła się w Moskwie (szósty rok z rzędu). Pierwszy raz turniej został zorganizowany w roku 1998 i był przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn.

Stolica Rosji była jednym z trzech rosyjskich miastach, obok Anapy i Petersburga,  goszczących w tym roku  najlepszych reprezentantów i reprezentantki siatkówki plażowej z całego świata. Moskiewski turniej inaugurował tegoroczny cykl siedmiu turniejów w ramach FIVB Grand Slam.

W finale męskich rozgrywek spotkała się para polska – Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel oraz rosyjska – Konstantin Semenow/Wiaczesław Krasilnikow, którzy pokonywali kolejnych rywali z moskiewskiego piasku. W decydującym o turniejowym zwycięstwie meczu Rosjanie pokonali polskich siatkarzy 2:0 (23:21, 21:17). W rywalizacji kobiet gospodarze nie odnieśli zwycięstwa w klasyfikacji medalowej.

Oprac. Paula Obara

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share