W czwartek, 14.11.2013 r. grupa młodych miłośników sztuki rosyjskiej wybrała się na zorganizowany przez koło naukowe „Rosyjska Ruletka” wyjazd do Warszawy, by wspólnie przeżyć i odczuć na własnej skórze emocje, jakie wypełniły Teatr Ateneum podczas spektaklu zatytułowanego Merylin Mongoł znanego rosyjskiego dramatopisarza Nikołaja Kolady.

Czynnikiem, który dodatkowo czynił tę ofertę atrakcyjną, była z pewnością obsada aktorska. Bo któż nie chciałby zobaczyć na żywo, w grze Marcina Dorocińskiego czy Agaty Kuleszy?

Oprócz tego przyszli i obecni filolodzy mieli możliwość wykorzystać wolny czas na spacer po Warszawie czy wypróbowanie rosyjskiej kuchni w polskim wydaniu. Miejsca takie, jak budynek Sejmu i Senatu RP, Starówka, Pałac Prezydencki czy Zamek Królewski to miejsca, których nie zabrakło na naszej trasie. I mimo początkowego rozdzielenia się naszej grupy, końcową stacją wszystkich wycieczkowiczów okazała się słynna już w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej „Babooshka”. Można skosztować w niej takich smakołyków jak: pielmieni, warieniki, żarkoje, oładi czy bliny. Prawdziwego entuzjasty rosyjskiego bowiem nie mogła ominąć taka przyjemność!

Wczesnym wieczorem nastąpiło to, na co wszyscy czekali – świetna gra aktorów w połączeniu z niebanalną interpretacją Bogusława Lindy oraz trzymająca do końca w napięciu muzyka na żywo… Aż żal było, kiedy zgasły światła reflektorów!

Jesteśmy pewni, że wiele stracili ci, którzy nie skorzystali z możliwości i nie pojechali. Naprawdę było warto…

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Olga Furmańska

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share