Od 24 września do 6 października br. w Muzeum Anny Achmatowej w Petersburgu otwarto dla zwiedzających wystawę Przyjaciele absurdu. Daniił Charms w pracach współczesnych niemieckich artystów. Ekspozycja była częścią międzynarodowego projektu Dialog kultur, poświęconego twórczości i postaci wybitnego rosyjskiego przedstawiciela absurdu – Daniiła Charmsa – oraz związanego z przypadającą w 2015 roku 110-tą rocznicą jego urodzin.

Na miłośników twórczości Charmsa czekała niespodzianka – wszystkich zaproszono do pustej sali, w której artyści tworzyli ekspozycję na oczach zwiedzających. W ten sposób zainteresowani wystawą zostali zaangażowani w proces tworzenia, byli naocznymi świadkami powstawania dzieł sztuki.

Autorami prac, wchodzących w skład ekspozycji, są wybitni współcześni niemieccy malarze, graficy, fotografowie. Wszystkie ich prace powstały na potrzeby wystawy.

Oprac. Beata Ochmańska

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share