25 lutego Klub Zwiąż Mnie wraz z tygodnikiem „Nasze Słowo” zapraszają na imprezę ukraińską, która odbędzie się w ramach rozpoczętego w lutym cyklu wydarzeń kulturalnych „Związani ze Wschodem”. W programie prelekcja poświęcona Ukraińcom w Polsce oraz pokaz slajdów z różnych zakątków tego kraju. Z głośników popłyną również wschodnie rytmy, a wszyscy goście będą mieli okazję skosztować tradycyjnych ukraińskich przekąsek.  Gorąca atmosfera gwarantowana.

Jarosław Prystasz, redaktor naczelny tygodnika społeczności ukraińskiej w Polsce „Nasze Słowo”, opowie o aktualnych problemach z jakimi borykają się Ukraińcy w naszym kraju oraz o  ich podłożu. Przedstawi także historyczne i społeczne uwarunkowania obecnej sytuacji mieszkających w Polsce Ukraińców. Pokaz slajdów z Polesia i Wołynia, zaprezentują Sylwia i Marek Kulczykowie, którzy podróżują razem już kilkanaście lat. Każde odwiedzane miejsce oglądając z dwóch różnych punktów widzenia. Sylwia, geograf, wiele uwagi poświęca przyrodzie, Marka, architekta, najbardziej interesują spotykani po drodze ludzie. Sposobów patrzenia na świat jest zresztą więcej, bo zazwyczaj wędrują razem synami – Stasiem i Wojtkiem. Swoimi wrażeniami i doświadczeniami chętnie dzielą się podczas pokazów slajdów, w audycjach radiowych oraz na łamach prasy.

***

„Związani ze Wschodem” to nowy cykl wydarzeń kulturalnych w klubie Zwiąż Mnie, podzielony na miesiące tematyczne. Każdy blok poświęcony będzie kulturze i obyczajom wybranego kraju Europy Wschodniej, przybliżanych za pośrednictwem ciekawych wydarzeń, takich jak projekcje filmów, wystawy zdjęć, spotkania z podróżnikami, reportażystami, czy fotografami. Każdorazowo dany miesiąc zamknie impreza główna, podczas której będzie można zatańczyć w rytmie wschodnich dźwięków oraz spróbować tradycyjnych potraw i alkoholi z danego kraju.

Prelekcja /pokaz slajdów
Start: 19:30
Wstęp:  wolny

Impreza muzyczna:
Start: 21:00
Wstęp: 5-10 zł

Więcej informacji na temat cyklu: http://www.facebook.com/KlubZwiazMnie

___

inf. prasowa

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share