Kinoteatr RIALTO w Katowicach

zaprasza na koncert promujący nową płytę

Tymon & The Transistors

22 kwietnia | sobota 20.00

„Zatrzymaj wojnę!” to siódma płyta w dorobku trójmiejskiej grupy Tymon & The Transistors. Na najnowszym albumie zespół Tymona Tymańskiego odszedł od treści satyrycznych, wypełniających kultowe płyty „Wesele” i „Polskie gówno” (zarazem stanowiące ścieżki dźwiękowe do filmów o tych samych tytułach).

„Zatrzymaj wojnę!” zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich. Na płycie znalazły się przejmujące piosenki m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys. Aranżacje czerpią z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment. W rozszerzonym składzie Tranzystorów, znanym z podwójnego albumu „PG”, tradycyjnie znaleźli się goście.

Tym razem obok septetu z Trójmiasta możemy usłyszeć Natalię Pikułę (Drekoty, Nowe Sytuacje), Daniela Hertzova, Olafa Deriglasoffa i Romana Puchowskiego.

Zespół wystąpi w składzie:

Tymon Tymański – gitara, głos,Natalia Pikuła – głos,Kamila Bigus – wiolonczela,Marcin Gałązka – gitara, głos,Michał Ciesielski – saksofony, głos,Dawid Lipka – trąbka, głos,Szymon Burnos – instrumenty klawiszowe, głos,Arkadiusz Kraśniewski – gitara basowa, głos,Roman Ślefarski – perkusja

Bilety: 50 zł (parter), 45 zł (balkon)

***

____

Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24, 40-012 Katowice
www.rialto.katowice.pl
e-mail: 
tel. 32 251-04-31

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share