Kinoteatr RIALTO w Katowicach zaprasza na

retransmisję spektaklu baletowego Dziadek do orzechów z Teatru Bolszoj z Moskwy

18.12.2016 | niedziela | 17.00

muzyka: Piotr Czajkowski

choreografia: Jurij Grigorowicz

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Choć prapremiera dzieła odbyła się w Sankt Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Dziś spektakl ten kierowany jest głównie do młodszych widzów, ale nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy (na Zachodzie i w zgodzie z pierwowzorem – Klary), która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru Księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów z feeryczną muzyką Czajkowskiego.

Obsada: Anna Nikulina, Denis Rodkin, Andriej Merkuriew, pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 15 minut.

Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 245 zł (karnet na wszystkie transmisje)

***

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share