Od 9 lat fundamentem programu festiwalowego jest Kino Konkursowe, czyli 15 najlepszych, rosyjskich kinowych produkcji fabularnych z ostatnich dwóch lat. Rokrocznie filmy stają do walki o nagrodę Grand Prix Sputnika, którą przyznaje światowej klasy Jury.

W tym roku walka o festiwalową statuetkę rozpocznie się już 3 listopada w warszawskim kinie Luna, gdzie zaprezentujemy naszym widzom wszystkie konkursowe projekcje 10. edycji Festiwalu.

Tymczasem, pragniemy ogłosić, iż pierwszym z piętnastu tytułów, który pojawi się w tegorocznej sekcji konkursowej 10. Festiwalu „Sputnik nad Polską” będzie Zoologia Ivana I. Twierdowskiego, zwycięzca Nagrody Specjalnej Jury na MFF w Karlowych Warach, film z Nagrodą za najlepszą rolę kobiecą (Natalia Pawlenkowa) oraz Nagrodą Izby Krytyków i Znawców Filmowych (Iwan I. Twierdowskij) na 27. Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi.

Polscy widzowie, po raz pierwszy, mogli go zobaczyć na wrocławskim 17. MFF T-mobile Nowe Horyzonty w lipcu.

Tej jesieni zostanie pokazany w ramach jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu „Sputnik nad Polską”. Najnowsza produkcja Twierdowskiego to pozycja zdecydowanie obowiązkowa w trakcie tegorocznego Festiwalu!

Film zaprezentujemy również w 10 innych polskich miastach, w ramach Replik Festiwalu „Sputnik nad Polską”, które potrwają do końca marca 2017 r.

Iwan Twierdowski w swoim najnowszym filmie oprowadza nas po świecie Nataszy, pracownicy Zoo, w średniej wielkości rosyjskim mieście. Kobieta nie ma męża ani rodziny, mieszka z matką, a każdy kolejny dzień niczym nie różni się od poprzedniego. W pracy już od dawna jest obiektem drwin i plotek. Niespodziewanie jednak przechodzi dziwną metamorfozę – pewnego dnia wyrasta jej ogon. Niezwykły incydent staje się nie tylko zmianą fizyczną bohaterki, która zaczyna inaczej patrzeć na swoje środowisko. Atrybut, choć nie akceptowany przez innych, staje się szansą na zmianę, okazją do odnalezienia samej siebie, odwagą do życia pełną piersią.

10. Festwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”
3-13 listopada 2016 r., Warszawa
Kina: Luna, Iluzjon

___

inf. nadesłana

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share