V Konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej

w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ

pod patronatem honorowym JM Rektora UŚ prof. dra hab. Andrzeja Kowalczyka

13 października o godz. 10.00, w ramach 12. Studenckiego Festiwalu Nauki Uniwersytetu Śląskiego, Koło Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka”, działające przy Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ, zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w V Konkursie Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej. Celem organizowanego rokrocznie Konkursu jest nie tylko przybliżenie młodzieży literatury rosyjskiej poprzez twórczość znanych pisarzy rosyjskich, z uwzględnieniem ich biografii, poetyki utworów, głosów krytyków literackich — rodzimych i zagranicznych — czy wpływu sytuacji historyczno–politycznej na kształtowanie się światopoglądu pisarzy, ale również zainteresowanie młodzieży Rosją i językiem rosyjskim oraz promocja czytelnictwa.

Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe, spośród których nagrodę główną — czytnik do e-booków — ufundowało Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód. Sponsorami pozostałych nagród, m.in. książek, pendrive’ów, pomocy multimedialnych do nauki języka rosyjskiego, notesów oraz innych gadżetów są: Oficyna Literacka Noir Sur BlancCentrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i PorozumieniaWydawnictwo LingeaPreston PublishingWydawnictwo Sic!Wydawnictwo KramWydawnictwo EditioWydawnictwo AnagramWydawnictwo Zysk i S-ka oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Śląskiego.

Konkurs przyjmie formę testu, składającego się z pytań otwartych i zamkniętych, które będą dotyczyć analizy, treści i wymowy ideowej jednego z dzieł Michaiła Bułhakowa. W 2016 roku przypada 125 rocznica urodzin tego wybitnego pisarza. W piątej edycji Konkursu Organizatorzy proponują następujące utwory wraz z literaturą przedmiotu do każdego z pięciu zestawów.

1. ZESTAW I

2. ZESTAW II

3. ZESTAW III

4. ZESTAW IV

5. ZESTAW V

UWAGA!!!

Wszystkie  lektury oraz zaproponowana do nich literatura przedmiotu dostępne są m.in. w

Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej – CINIBA
(dawna Biblioteka Główna Uniwersytetu Śląskiego /ul. Bankowa 11a, Katowice / www.ciniba.edu.pl);
do większości księgozbioru w CINIBIE obowiązuje wolny dostęp;
informacje nt. kserowania, skanowania i fotografowania zbiorów

i/lub

Bibliotece Śląskiej
(pl. Rady Europy 1, Katowice; www.bs.katowice.pl/)

W Konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej, który w terminie określonym przez Komisję Konkursową wyśle na adres:  prawidłowo wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy. Komisja zastrzega sobie prawo odrzucenia zgłoszeń zawierających niepełne dane. Zgłoszenia można przesyłać do 6 października 2016 roku.

Zwycięzcy Konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Udział w Konkursie jest równoznaczny z akceptacją REGULAMINU.

Regulamin Konkursu dostępny jest na Portalu „Rosyjska Ruletka”: rosyjskaruletka.edu.pl

Konkurs w języku polskim.

Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatorów projektu:

Lidia Mięsowska: [email protected]

Anna Tyka: [email protected]

WSPARCIE MEDIALNE

Cogito
Kurier Miejski
Talent.pl – miejsce narodzin talentów
dlaStudenta.pl
Bookchilling

FUNDATORZY NAGRÓD

Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia
Wydawnictwo Lingea
Preston Publishing
Wydawnictwo Sic!
Wydawnictwo Kram
Wydawnictwo Editio
Wydawnictwo Anagram
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share