Kinoteatr RIALTO w Katowicach

zaprasza na Koncert Jubileuszowy Aloszy Awdiejewa

16 stycznia | sobota | 18.00

Postać profesora i artysty Aleksego Awdiejewa jest szeroko podziwiana i szanowana. Na pewno dzieje się tak za sprawą jego szczególnej postawy – pełnej optymizmu i krzewiącej pozytywne wartości i emocje. Alosza to człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję.

Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Od 1975 związany jest z krakowskim kabaretem Piwnica Pod Baranami gdzie występuje w trio z Kazimierzem Adamczykiem (kontrabas) oraz Michałem Kaniewskim (gitara), śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie oraz humorem. W latach 1975-1980 współpracował jako pianista z krakowskimi zespołami jazzowymi Beale Street Band i Playing Family.

Od 1990 występuje w trio gitarowym z Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem, dając liczne koncerty w kraju i za granicą. Nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe.

Uhonorowany wieloma publicznymi nagrodami. W ostatnim czasie przyznano mu m.in. I miejsce w plebiscycie miesięcznika Forbes – Profesjonaliści 2013, Zawody zaufania publicznego –  aktor oraz Order Kapituły Ecce Homo a także nagrodę im Jana Himilsbacha.

Alosza Awdiejew to klasa sama w sobie. Nikt tak jak on nie potrafi śpiewać zarówno „piosenek szemranych” jak i pięknych ballad.

Bilety: 60 zł (parter), 55 zł (balkon)

___

Kinoteatr Rialto
ul. Św. Jana 24, 40-012 Katowice
tel. 32 251-04-31
e-mail: www.rialto.katowice.pl