Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”

zapraszają na pokaz spektaklu
Małego Akademickiego Teatru Dramatycznego w St. Petersburgu

WUJASZEK WANIA

w reżyserii Lwa Dodina

7 listopada, godz. 19.00
Pałac Młodzieży Katowice


O spektaklu…

„Mija życie i wcześniej czy później człowiek zaczyna postrzegać miniony czas jako wartość, której nie potrafił wykorzystać. Ulega złudzeniom innego, nieprzeżytego życia. Z pasją pali przeszłość, odrzuca teraźniejszość i z zapamiętaniem oddaje się temu innemu, co się nie zdarzyło, nie zostało przeżyte” (Lew Dodin).

Jeden z najbardziej znanych dramatów Antoniego Czechowa w inscenizacji rosyjskiego reżysera i dyrektora Małego Teatru Dramatycznego w Petersburgu, Lwa Dodina. Klasyka w nowoczesnym, stylowym wydaniu scenicznym. To subtelna, niespieszna i smutno-śmieszna opowieść o ludzkich tęsknotach i niespełnieniach, ale też o pogodzeniu się z własnym losem. Spektakl Dodina jest przykładem coraz rzadszego w dzisiejszym teatrze realizmu psychologicznego i aktorskiej precyzji.

Realizatorzy

Scenografia – DAVID BOROVSKY
Światła – PAVEL EFIMOV, ALEKSANDER POSPELOV
Dźwięk – YURI VAVILOV
Kostiumy – MARIA FOMINA, GALINA IVANOVA
Charakteryzacja – OLGA CHUDAKOVA

Występują:

IGOR IWANOW, KSENIA RAPPOPORT, EKATERINA TARASOVA, NATALIA AKIMOVA,
SIERGIEJ KURYSHEV, PIOTR SIEMAK, OLEG RYAZANTSEV, VERA BIKOVA, ALEXANDER KOSHKAREV

O Festiwalu…

Kleczewska, Marciniak, Strzępka, Borczuch, Chyra, Dodin, Miśkiewicz – to tylko część reżyserów prezentujących swoje spektakle w czasie Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. Kto otrzyma Laur Konrada? Dowiemy się 15 listopada. Organizowany od 18 lat Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE jest jedną z najważniejszych imprez teatralnych w Polsce. To właśnie w Katowicach nagrody za znakomite spektakle zdobywali najważniejsi dziś polscy reżyserzy m.in. Grzegorz Jarzyna, Krzysztof Warlikowski, Jan Klata czy Maja Kleczewska.

Kim jestem? Kim jesteś? Pytania o tożsamość – to temat przewodni tegorocznego festiwalu. – Najlepszymi terapeutami społecznych traum są artyści. Obdarzeni specjalnym słuchem do tego, co podskórne, zazwyczaj wyprzedzają lub materializują plemienne uprzedzenia i lęki. W zaproszonych przez nas spektaklach toczy się owinięta w sztukę debata na temat tożsamości polskiej, europejskiej, osobistej, płciowej. Debata ważna, bo nie poddana doraźnym celom, a przede wszystkim wyposażona w moc oczyszczenia – wyjaśnia Katarzyna Janowska, Dyrektor Artystyczna Interpretacji.

Do konkursu zaproszono pięć ważnych tytułów. Trzy z nich wyreżyserowały kobiety: Monika Strzępka, Maja Kleczewska i Ewelina Marciniak. Dwie pierwsze reżyserki posiadają już po jednej statuetce. O Laur Konrada powalczą również Paweł Miśkiewicz i Michał Borczuch.

Festiwal zainaugurowany zostanie w sobotę 7 listopada mistrzowskim przedstawieniem pt. „Wujaszek Wania” w reżyserii Lwa Dodina z Małego Teatru Dramatycznego – Teatru Europy w Sankt Petersburgu, któremu Dodin dyrektoruje. Jego spektakl to klasyka w nowoczesnym, stylowym wydaniu scenicznym. Jest smutno-śmieszną opowieścią o ludzkich tęsknotach i niespełnieniach, ale też o pogodzeniu się z własnym losem. I przykładem coraz rzadszego w dzisiejszym teatrze realizmu psychologicznego i aktorskiej precyzji. Więcej informacji: festiwal-interpretacje.pl

Cena biletu na spektakl Wujaszek Wania: 80, 90 zł

Informacje, rezerwacje, wejściówki: [email protected], 32 609 03 31/32
TICKETPORTAL.PL
TICKETPRO.PL
BILETYNA.PL
KUPBILECIK.PL

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share