28 maja o godz. 18.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się wykład prof. dr. hab. Wasilija Szczukina nt. Rosyjska prowincja: spacer literacki i wirtualny. Prelekcję zaplanowano w ramach ROKU KULTURY ROSYJSKIEJ 2015, organizowanego przez firmę Rosyjski w Krakowie – Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego. Wstęp wolny.

Jak czytamy na stronie Roku Kultury Rosyjskiego, organizatorzy wydarzenia postarają się przybliżyć „specyficzną aurę cichych, prowincjonalnych miasteczek i opowiedzieć o rozlanym w powietrzu dobrodusznym lenistwie ich mieszkańców, niewzruszonym spokoju powolnie płynących rzek i o wielkich talentach, mieszkających w przytulnych drewnianych domach pachnących starością, dymem i mlekiem. Ilustracją posłużą nie tylko zdjęcia i fragmenty z filmów, lecz także fragmenty prozy i poezji znanych piewców prowincji – Iwana Gonczarowa, Antoniego Czechowa, Andrieja Płatonowa, Siergieja Jesienina…”.

Szczegółowy program zaplanowanej na cały rok imprezy dostępne są na stronie internetowej:

www.rokkulturyrosyjskiejwkrakowie.pl.

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share