9 września 2011r., o godz.19:00 w Teatrze  Dramatycznym na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego odbyła się prapremiera ILUZJI Iwana Wyrypajewa w reżyserii Agnieszki Glińskiej. 19 listopada 2012r. ILUZJE pokazał Teatr Telewizji.

26 września 2014, dzięki uprzejmości dyrektora Tadeusza Słobodzianka ILUZJE wchodzą na stałe na afisz Teatru STUDIO. Najbliższe spektakle 26 i 27 września 2014 r.

Bardzo mi przykro. Ale niestety, tobie się tylko wydaje, że mnie kochasz. A raczej, oczywiście, kochasz mnie, jak ja ciebie, ale Margaret, wybacz, ja mówię o zupełnie innej milości, o tej miłości, której nie udało nam się wspólnie doświadczyć.

Komedia. Historia dwóch małżeństw, które pod koniec życia odczuwają potrzebę rozmowy o uczuciach. Cztery osoby, cztery spojrzenia na wspólne życie, różne sposoby rozumienia słowa „miłość”. Kto kogo kochał, a komu się zdawało, że kochał? Kto przez kogo był kochany naprawdę?

Sztuka jest opowieścią o przemijaniu, o życiu każdego, o nieustannym konflikcie między tym co sobie wyobrażamy, a tym co jest.
„Iluzje” zmuszają do wysiłku myślowego i stawiania sobie pytań o własne życie i własne iluzje, które tworzymy na jego temat. /Dorota Landowska/

Chcielibyśmy, by „Iluzje” były oparte na interakcji – bez współpracy, współdziałania, współodczuwania z widzem tego przedstawienia po prostu nie ma. Chyba nie tylko dla mnie teatr przestał być transgresywny, nikogo nie zmienia, nie wzrusza, a tu jest szansa by było wręcz odwrotnie – to spektakl, który dotyka intymnie, ale nie przez wulgarność, szok, czy agresję. Ma szanse w widzach pootwierać różne drzwi i czyhające w zakamarkach demony, pytania, lęki lub strach… / Łukasz Lewandowski/

OBSADA:

Pierwsza kobieta: Dominika Ostałowska
Druga kobieta: Dorota Landowska
Pierwszy mężczyzna: Łukasz Lewandowski
Drugi mężczyzna: Krzysztof Stroiński
Muzyka na żywo: Piotr Domagalski, Ygor Przebindowski, Jakub Szydło

Reżyseria: Agnieszka Glińska
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Scenografia: Agnieszka Zawadowska
Muzyka: Ygor Przebindowski
Reżyseria świateł: Jacqueline Sobiszewski

Więcej informacji na stronie Teatru: www.teatrstudio.pl

____

fot. Grzegorz Press /mat. nadesłany/ Teatr STUDIO

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share