Na kanale National Geographic Channel emitowana jest sześcioodcinkowa seria, przedstawiająca wyprawę byłego brytyjskiego piłkarza Vinniego Jonesa przez terytoria Federacji Rosyjskiej – „Rosja według Vinniego Jonesa”.

W każdym z odcinków towarzyszy on w pracy mężczyznom, których niepochlebna opinia pozwala na wykonywanie najcięższych zawodów w Rosji. Pracując z nimi Jones poznaje ludzi, dla których codzienna praca związana jest z dużym niebezpieczeństwem.

W raz z nimi Jones próbuje swych sił m.in. jako ochroniarz rosyjskich elit. Ponadto stawia czoła drapieżnikom takim, jak niedźwiedzie oraz kłusownikom podczas pracy w charakterze strażnika leśnego, doświadcza pracy robotnika na dużych wysokościach, a także zatrudnia się jako pracownik rosyjskich kolei. Jones na własnej skórze przekonuje się,  kto w Rosji pracuje najciężej.

Najbliższe emisje programu:

06.01.2014 r. – 13:55 „Ludzie kolei”
07.01.2014 r. – 13:55 „Ochroniarze”
08.01.2014 r. – 13:55 „Kowboje”

Oprac. Paula Obara

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share