Szanowni Państwo,

Koło Naukowe Rosyjska Ruletka serdecznie zaprasza do Teatru Atenum im. Stefana Jaracza w Warszawie na spektakl Merylin Mongoł Nikołaja Kolady w reżyserii Bogusława Lindy. W rolach głównych występują: Marcin Dorociński, Agata Kulesza, Olga Sarzyńska i Dariusz Wnuk.

Spektakl odbędzie się 14 listopada 2013 r. (czwartek) o godz. 19.00. Koszt wyjazdu: 110 zł (50 zł – bilet na spektakl, miejsca na parterze, 60 zł – transport+ubezpieczenie).

UWAGA!
Ostatnie wolne miejsca!
Zgłoszenia do 29 października.
Szczegóły poniżej

Zgłoszenia można przesyłać na adres: oraz do dr L. Mięsowskiej () i mgr A. Tyki () najpóźniej do 29 października (wtorek).

W wiadomości prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru PESEL (konieczne do wykupienia ubezpieczenia), numeru telefonu oraz roku i kierunku studiów (potrzebne, by uzyskać zgodę na zwolnienie z zajęć/dotyczy studentów Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej). Spektakl w języku polskim.

W Warszawie przewidziany jest czas wolny.

W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo dane potrzebne do przelewu. Do 29 października należy wpłacić kwotę za bilet (50 zł).  Pozostałą kwotę (60 zł) można uiścić do 7 listopada.

Wpłaty za bilet można dokonać bezpośrednio u mgr Anny Tyki (w dniach 28 i 29 października).

Wyjazd z Sosnowca. W drodze powrotnej przystanki zaplanowane są w Sosnowcu i w Katowicach.

O SPEKTAKLU

Głośna, grana na całym świecie sztuka „Merylin Mongoł” niczego nie ubarwia i nie upiększa. W jakich kolorach przedstawi ją Bogusław Linda, reżyser spektaklu, który będzie miał swoją premierę 21 kwietnia w Teatrze Ateneum?

Jedna ze starych prawd głosi, że prawdziwa i odpowiedzialna sztuka powinna być z tymi, którzy cierpią, których boli życie, którzy nie mieli tyle szczęścia co inni. Nikołaj Kolada, autor „Merylin Mongoł”, uważany za najwybitniejszego współczesnego dramatopisarza rosyjskiego, podziela ten pogląd.

„Merylin Mongoł”, to urodziwa, ale za to łatwowierna, niezbyt rezolutna Olga (Olga Sarzyńska). Zaniedbywana przez matkę, poniżana przez siostrę alkoholiczkę (Agata Kulesza) i wykorzystywana przez draba z sąsiedztwa (Marcin Dorociński), marzy o szczęśliwym życiu w wielkim mieście. Chce wyjechać ze swojej prowincjonalnej dziury, zerwać beznadziejny romans, spróbować żyć inaczej. Nadzieja pojawia się wraz z przyjazdem Aleksego (Dariusz Wnuk) – oczytanego, nieśmiałego i delikatnego. Tyle tylko, że marzenia Olgi nikogo nie obchodzą i nie wzruszają. Całe miasteczko żyje oczekiwaniem na ogłoszony przez lokalną wróżkę koniec świata.

W najnowszej premierze Teatr Ateneum zgromadził wyborową obsadę. Agata KuleszaMarcin Dorociński wcielą się tym razem w role całkowicie odmienne od zagranych w obsypanej nagrodami „Róży”. Dariusz Wnuk, również aktor Ateneum, występuje obecnie w przeboju teatru, „Śnie nocy letniej”, w roli Lizandra, natomiast Olga Sarzyńska, odtwórczyni głównej roli, została wyłoniona w trakcie serii castingów. Spektakl reżyseruje Bogusław Linda (posiadający, obok aktorskiego, także wykształcenie reżyserskie krakowskiej PWST), a scenografię przygotowuje Małgorzata Szczęśniak, autorka m.in. kilkudziesięciu scenografii teatralnych w Polsce i Europie, od lat blisko współpracująca z Krzysztofem Warlikowskim.

MERYLIN MONGOŁ

autor: Nikołaj Kolada, przekład: Jerzy Czech, reżyseria: Bogusław Linda, scenografia: Małgorzata Szczęśniak, światło: Prot Januszkiewicz, obsada: Agata Kulesza (Inna), Olga Sarzyńska (Olga), (gośc.), Marcin Dorociński (Michał), Dariusz Wnuk (Aleksy)

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share