19 lipca w polskich kinach pojawi się brawurowa komedia pt. „Russendisko” o trójce dwudziestolatków, którzy realizując swoje marzenia, zakładają w Berlinie pierwszy klub z rosyjską muzyką disco.

Scenariusz filmu powstał na podstawie cyklu bestselerowych opowiadań Vladimira Kaminera wydanych w 2000 roku. Kaminer opisał w nich własne doświadczenia z początku lat 90., gdy przybył do Berlina i wspólnie z przyjaciółmi otworzył klub nocny. Rosyjskie wieczory z muzyką disco z miejsca stały się ulubioną rozrywką berlińczyków i do dzisiaj odbywają się w Cafe Burger. „Russendisko” pokazuje początki powstawania tego miejsca. Na ścieżce dźwiękowej filmu usłyszymy utwory takich artystów jak Leonid Solbeyman czy zespołów jak Leningrad i Svoboda.

„Russendisko” zawojowało  niemiecki box office, plasując się w dziesiątce najchętniej oglądanych filmów w Niemczech w ubiegłym roku. Film trafił również do dystrybucji w Rosji i Chinach. W roli głównej pojawił się ulubieniec młodej niemieckiej widowni – Matthias Schweighofer. Autorem zdjęć jest Tetsuo Nagata – wielokrotnie nagradzany operator filmów Istota, Bazyl. Człowiek z kulą w głowie czy Niczego nie żałuję. Edith Piaf.

„Russendisko”, podobnie jak komedia „Goody Bye Lenin” to pełne radości i humoru orzeźwiające spojrzenie na początek lat. 90., które smakuje równie wybornie jak kufel zimnego niemieckiego piwa, doprawionego zmrożoną rosyjską wódką.

Zmęczony komunizmem świat budzi się do życia. Jest lato 1990 roku i niedawno upadł berliński mur. Trzej przyjaciele z Moskwy – Vladimir, Misza i Andriej przyjeżdżają do niemieckiej stolicy. Jest w nich wiele wiary i pozytywnej energii mimo problemów z uzyskaniem karty stałego pobytu i brakiem pieniędzy.

Pragną tego, co każdy chłopak w ich wieku, czyli chcą być gwiazdami rocka, poznawać piękne kobiety i imprezować do bladego świtu. Snując marzenia, palą ogromne ilości papierosów i wypijają mnóstwo piwa. Prawdziwy przełom w ich życiu następuje, gdy postanawiają otworzyć klub nocny z rosyjską muzyką disco. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Vivarto.

Zapraszamy do obejrzenia trailera filmu w polskiej wersji językowej!

________
materiały prasowe dystrybutora/www.vivarto.pl


Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share