Trwają repliki 6. Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Rosji. W miniony weekend zakończyły się pokazy polskich filmów w Swietłogorsku.

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbyło się 13. czerwca w Sali Koncertowej „SWS” w Swietłogorsku. Na ceremonii kilkuset gości powitał Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Marek Gołkowski oraz Dyrektor Festiwalu Małgorzata Skulska.

W najbliższy czwartek – 20 czerwca – 6. Wisła dopłynie do kolejnego rosyjskiego miasta Primorje. Projekcje najlepszych polskich produkcji potrwają do 23. czerwca w Domu Kultury miasta Primorje.

Rosyjskim kinomanom zaprezentowana zostanie rewelacyjna komedia Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne” z niezapomnianym duetem aktorskim Roberta Więckiewicza i Adama Woronowicza. Widzowie zapoznają się również z debiutem fabularnym Filipa Marczewskiego „Bez wstydu”, w której zazdrość przeradza się w obsesję wykraczającą poza moralne i obyczajowe normy społeczeństwa. Publiczność „Domu Kultury” będzie miała okazję obejrzeć film „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, który opowiada o legendarnej hip-hopowej grupie Paktofonika. Pod ocenę kinomanów oddamy thriller z wątkiem psychologicznym „Supermarket” w reżyserii Macieja Żaka, a także „Sekret” Przemysława Wojcieszka, przedstawiający moralne dylematy młodego tancerza drag queen.

Festiwal „Wisła” to największy zagraniczny festiwal polskiej kinematografii, odbywający się co roku w kilkunastu rosyjskich miastach. W najbliższych miesiącach 6. Wisła zaprezentuje polskie kino w Jekaterynburgu, Kaliningradzie, Czerniachowsku oraz Rostowie nad Donem.

____

inf. nadesłana

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share