W 13. finale międzynarodowych klubowych rozgrywek siatkarskich mężczyzn spotkały się dwie drużyny rosyjskie: broniący tytuły Zenit Kazań i Lokomotiw Nowosybirsk oraz Bre Banca Lannutti Cuneo (Włochy) i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Polski.

Ostatni etap rozgrywek tzw. Final Four składał się z 2 półfinałów, meczu o 3. miejsce oraz finału. W rozgrywkach półfinałowych doszło do „bratobójczego” spotkania pomiędzy Lokomotiwem Nowosybirsk i Zenitem Kazań. Po zaciętym meczu zakończonym wynikiem 3:2 do finału awansowała drużyna z Nowosybirska. W drugim półfinale Bre Banca Lannutti Cuneo pokonała siatkarzy z Polski 3:2 i tym samym osiągnęła najlepszy wynik w historii klubu – finał Ligi Mistrzów.

Mecz o 3 miejsce pomiędzy drużyną Zenitu Kazań a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończył się zwycięstwem rosyjskiej zespołu 3:1.

Najważniejsze i najbardziej prestiżowe klubowe trofeum siatkarskie na „starym kontynencie” trafiło w ręce siatkarzy z Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy pokonali swoich włoskich przeciwników 3:2.

Podczas ceremonii dekoracji miało miejsce także wręczenie nagród indywidualnych dla zawodników, którzy wyróżnili się podczas całego turnieju swoją bardzo dobrą grą. Nagroda dla najlepszego przyjmującego turnieju trafiła w ręce Jurija Bierieżki (Zenit Kazań) a dla najlepszego rozgrywającego w ręce Aleksandra Butki (Lokomotiw Nowosybirsk).


Oprac. Paula Obara

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share