Wydawnictwo Claroscuro oraz księgarnia Traffic Club zapraszają na dyskusję wokół „Moskwy Noir”, miejskiego zbioru opowiadań rosyjskich prozaików.

Jak napisał jeden z rosyjskich recenzentów zbioru, „tego miasta można nie lubić, ale trudno nie być z niego dumnym”. Moskwa – miasto legenda, miasto moloch, 11-milionowy zbiór ludzkich historii. Czym żyje dzisiaj stolica Rosji? Jak się zmienia? Jak wiele o niej wiemy? Co mówią nam o Moskwie jej literackie wizje, a czego nam… nie mówią?

W dyskusji udział wezmą:

Dmitrij Strelnikoff: rosyjski pisarz, dziennikarz radiowy i telewizyjny, reportażysta. Autor m.in. powieści „Ruski miesiąc”

Grzegorz Szymczak – doktor nauk humanistycznych. Literaturoznawca. Pracownik naukowy na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się współczesną literaturą rosyjską, ze szczególnym uwzględnieniem postmodernizmu, a także zagadnieniami dotyczącymi Rosji współczesnej.

Agnieszka Szypielewicz – dziennikarka, rusycystka, tłumaczka, autorka przewodnika po Moskwie. Na co dzień pracuje w TVN24.

Dyskusję poprowadzi Katarzyna Kwiatkowska, członkini redakcji Res Publica Nova, ekspertka Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Publikuje w Tygodniku Powszechnym, Polityce, Gazecie Wyborczej i Nowej Europie Wschodniej. Laureatka nagrody “Pióra Nadziei” Amnesty International za najlepszy tekst prasowy o prawach człowieka.

Antologia miasta: Moskwa Noir
30.05.2012, środa
Godzina 18:00
Traffic Club, ul. Bracka 25, Warszawa

Mecenas wydarzenia: Narzan. Naturalna woda mineralna
Organizator:
Wydawnictwo Claroscuro
Partner:
Traffic Club

Zapraszamy również do przeczytania recenzji książki Moskwa Noir

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share