Nowy cykl wydarzeń kulturalnych w klubie Zwiąż Mnie

9 lutego w klubie Zwiąż Mnie przy ulicy 11 listopada 22 na warszawskiej Pradze wystartuje nowy cykl wydarzeń kulturalnych pod hasłem „Związani ze Wschodem”. Będzie on podzielony na miesiące tematyczne, a każdy blok poświęcony zostanie kulturze i obyczajom wybranego kraju Europy Wschodniej. W ramach cyklu – projekcje filmów, spotkania z podróżnikami, reportażystami czy fotografami. Zwieńczeniem każdego z miesięcznych bloków tematycznych będzie impreza główna z morzem atrakcji. Dla utanecznionych – wschodnioeuropejskie rytmy, dla wszystkich – wybór tradycyjnych potraw i napojów z kraju miesiąca.

Luty poświęcony zostanie Ukrainie. Co nas czeka w ramach cyklu? Hołubce, barszcz ukraiński, zdjęcia z akermańskich stepów… I wiele więcej.

Patronat medialny nad wydarzeniami miesiąca ukraińskiego objęło „Nasze słowo” - miesięcznik społeczności ukraińskiej w Polsce (www.nslowo.pl).

9 lutego o godzinie 20:00, w ramach inauguracji cyklu „Związani ze Wschodem”, odbędzie się pokaz filmów rodem z Ukrainy. Zaprezentowane zostaną dwie produkcje – fabularna i dokumentalna. Ponadto w programie krótkie animacje. Partnerem pokazu jest Agencja ArtPole (www.artpole.org).

Tragiczna miłość do zdradliwej Nuśki

2004, czas trwania 19’47, reżyser: Taras Tkaczenko

Ekranizacja noweli „Granat dla dwóch” Jurija Wynnyczuka, znanego ze swojego specyficznego humoru w sprawach miłosnych. Tragiczna miłość do zdradliwej Nuśki to historia dwóch chłopców, „najlepszych przyjaciół”, którzy zakochują się w swojej koleżance. Jednak w walce o jej względy nie są osamotnieni, co sprawia, że postanawiają podjąć radykalne kroki aby zemścić się na niewiernej.  Samobójstwo wydaje im się najlepszą z możliwych form odwetu. Niestety, plan nie przebiega po ich myśli.

„Ja Pomnikiem sobie”

2009, czas trwania 58’45, reżyser: Dmytro Tiażełow

Ziemie Ukrainy Zachodniej zawsze znajdowały się na skrzyżowaniu interesów mnóstwa krajów. Dlatego losy ludzkie przeplatają się tutaj w najbardziej wymyślny sposób.
Jewhen Hnatow już w dzieciństwie ujawniał perwersyjną miłość do grobów. Obecnie jest autorem ponad 100 pomników. Jego filozofią życia jest mieszanina kosmopolityzmu oraz ascetyzmu, aktywnej oraz prowokatywnej roli społecznej.

Więcej informacji na temat cyklu  na http://www.facebook.com/KlubZwiazMnie

_____

inf. prasowa

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share