Lubuski Teatr w Zielonej Górze zaprasza na dwie wyjątkowe premiery

21 stycznia, godz. 19.00
GRACZ Fiodora Dostojewskiego
Reżyseria i adaptacja: Krzysztof Prus
Scena Kameralna

28 stycznia, godz. 19.00
ANNA KARENINA Lwa Tołstoja
Reżyseria: Michał Kotański
Adaptacja: Radosław Paczocha
Scena Duża

Gracz

Wielkie pieniądze, wielka miłość, wielka przegrana. Adaptacja autobiograficznej powieści Fiodora Dostojewskiego opowiedziana z perspektywy człowieka opętanego przez dwie namiętności: do kobiety i do hazardu. Spektakl, pełen atrakcji aktorskich, muzycznych i plastycznych, ma dynamikę rozkręcającego się koła ruletki. Opowiada o namiętności, jaką niesie gra i grze, jaką jest namiętność.

Anna Karenina

Mówi się o niej różnie: pierwsza emancypantka, wyrodna matka, wspaniała kochanka. Nieszczęśliwa i naiwnie zakochana. Szlachetna kobieta w zepsutym towarzystwie. Czy miała prawo popełnić samobójstwo? [...]

Jeden z najpiękniejszych kobiecych portretów w literaturze światowej. Wspaniały melodramat z nieszczęśliwym zakończeniem. Po 35 latach znów na deskach polskiego teatru dramatycznego.

Plakat do spektaklu wyłoniono spośród 223 prac, które nadesłano na konkurs zorganizowany przez Teatr Lubuski. Autorem zwycięskiej pracy jest Tomasz Siniakiewicz.

_____

materiały Teatru Lubuskiego/www.teatr.zgora.pl

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share