16 września o godz. 19.00 Teatr Capitol w Warszawie zaprasza na spektakl
„Gąska” Nikołaja Kolady w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza

Obsada:

Katarzyna FIGURA
Anna GORNOSTAJ
Maria DEJMEK/ Anna KÓZKA
Tomasz DEDEK
Cezary MORAWSKI

Tekst Nikołaj Kolada
Tłumaczenie Jerzy Czech
Reżyseria Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia Dorota Banasik

Komedia, opowiada życiu w prowincjonalnym teatrze, o artystach walczących o karierę ale przede wszystkim o własne szczęście. Trzy kobiety, dwóch mężczyzn. Tak bywa. W życiu, ale także w komediach, dramatach, farsach. Tym razem jesteśmy właśnie w samym środku aktorskiej prywatności. Dwie dojrzałe, pełne temperamentu aktorzyce, z całym bagażem zawiedzionych marzeń o wielkich karierach i wielkich uczuciach, a naprzeciw nich ona – młodziutka aktorka. Ot, Gąska, która wywoła w tym prowincjonalnym teatrze burzę z piorunami. To wszystko jest bardzo śmieszne, jednak nie tak, jak mogłoby się wydawać. tylko. Bo to co w ludziach śmieszne bywa też maską smutku albo niedoli. Błyskotliwie napisany tekst mówi o poważnych sprawach z przymrużeniem oka, zaś finał zaskakuje wszystkich, nawet same bohaterki.

Nikołaj Kolada (ur.1957) jest dziś jednym z najwybitniejszych dramatopisarzy i najczęściej – obok Czechowa – wystawianym rosyjskim autorem na świecie. Jego sztuki podbiły świat, grane są w Europie, w USA, Australii, Argentynie, Urugwaju, nawet w Egipcie. W Polsce najczęściej grywanymi utworami Kolady były jak dotąd „Marylin Mongoł”, „Martwa królewna” i właśnie „Gąska”, która teraz pojawia się po raz pierwszy na stołecznej scenie i to w gwiazdorskiej obsadzie!

Czas trwania: 120 min.
Bilety: 49 zł., 69 zł., 79 zł

______________

tekst/plakat: materiały Teatru Capitol, www.scenacapitol.pl/teatr

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share