Do 9 maja trwają największe w Ameryce Łacińskiej Międzynarodowe  targi książek. Odbywają się one w Buenos Aires – mieście, które zostało uznane przez UNESCO za światową stolicę książek w 2011 roku. Targi odbywają się już po raz 37. Hasło tegorocznej edycji to: „Miasto otwarte na świat książek”. Na targach zaprezentuje się ponad półtora tysiąca największych wydawnictw z 42 krajów świata, w tym z Azerbejdżanu, Ukrainy i Armenii.

W ceremonii otwarcia wzięli udział słynni pisarze, dyplomaci, przedstawiciele władz federalnych Buenos Aires oraz sami uczestnicy. Szacuje się, iż w tegorocznej edycji targów weźmie udział ponad milion osób. Czytelnicy będą mogli spotkać się i porozmawiać ze słynnymi literatami oraz wziąć udział w szóstym międzynarodowym festiwalu poezji, który rozpoczął się 29 kwietnia, a zakończy 3 maja.

W tym roku Rosja nie bierze udziału w targach w Buenos Aires, ponieważ nie udało się pokryć kosztów organizacji tego przedsięwzięcia.

(źródło: www.novostiliteratury.ru)

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share