Już 9 kwietnia na scenie operowej Abao-Olbe w Bilbao odbędzie się premiera „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego w inscenizacji Michała Znanieckiego ze scenografią Luigi Scoglio i choreografią Diany Theocharidis. W spektaklu wystąpią tancerze Baletu Opery Krakowskiej.

„Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w reżyserii Michała Znanieckiego jest międzynarodową koprodukcją Opery Krakowskiej, Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Teatro Argentino de La Plata (Argentyna) oraz Abao-Olbe w Bilbao (Hiszpania). Spektakl powstał na scenie Opery Krakowskiej i zostanie pokazany w Bilbao czterokrotnie: 9, 12, 15 i 18 kwietnia 2010. Natomiast argentyńska premiera spektaklu w Teatro Argentino de La Plata odbędzie się 18 marca br. W kwietniu 2012 inscenizacja powróci do Polski, gdzie zostanie zaprezentowana na poznańskiej scenie Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

(źródło: www.opera.krakow.pl)

Share on FacebookShare on Twitter+1Pin it on PinterestShare on LinkedInShare on MyspaceSubmit to StumbleUponShare on TumblrShare on WhatsAppDigg ThisAdd to Buffer Share