W następną środę – 22 października –  zapraszamy na pierwszą projekcję 8.Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Zaprezentujemy Państwu pełnometrażowy debiut Iwana I. Twierdowskiego „Klasa specjalna”.

Autor błyskotliwej krótkometrażówki „Pieski haj”, prezentowanej w zeszłym roku na Sputniku, tym razem proponuje widzom swój zaskakująco dojrzały pełnometrażowy debiut. Zaledwie 25-letni reżyser podjął się trudnej tematyki funkcjonowania niepełnosprawnych dzieci w warunkach szkolnych. Klasy specjalne, do których kwalifikowane są dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności fizycznej i psychicznej, są w Rosji formą edukacji szkolnej przeznaczonej dla uczniów „specjalnej troski”. Osobna klasa, oddzielny korytarz, specjalny program nauczania i prawie pełne odizolowanie od rówieśników – wszystko to potęguje problemy wieku dorastania i wypacza objawy normalności. Główna bohaterka jest dla pozostałych uczniów promykiem nadziei na wyrwanie się z zaklętego kręgu. Niestety spędzony w klasie czas bezlitośnie skoryguje jej marzenia o przyjaźni i miłości…

Wszystkich zainteresowanych dziennikarzy serdecznie zapraszamy 22.10.2014r. o godzinie 13:00 do Warszawskiej Kinoteki, sala nr 5.

___

inf. nadesłana