Zapraszamy 14 maja na przedpremierowy pokaz najnowszego spektaklu Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy w reżyserii Lionela Menarda.

Tego śnieżnego poranka Rene postanowił, że przed pójściem do biura zajrzy do krawca Jacquesa. Nie może już dłużej cerować swojego płaszcza, zniszczonego przez czas, wiatr i deszcze. Nie spodziewa się, że ta wizyta zmieni bieg jego życia.

Spektakl „Płaszcz” w reżyserii Marcela Marceau, którego premiera odbyła się w 1951 roku, przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych mimodramów zbiorowych. Od tego czasu przedstawienie, wznawiane wielokrotnie, wystawiane było w niemal nie zmienionej formie. Trudno było oprzeć się wrażeniu, że spektakl stał się w pewnym sensie sztuką muzealną.

„Postanowiliśmy z reżyserem Lionelem Menardem ponownie odbyć tę podróż. Inspirowani twórczością Mikołaja Gogola chcemy zatrzymać się przy tych samych pytaniach i podjąć ryzyko dostosowania sztuki do naszej epoki. Pragniemy odkryć ten mimodram raz jeszcze, przebudowując opowieść, zmieniając kompozycję muzyczną oraz kostiumy. Staramy się ukazać ,że główne zasady inscenizacji Marcela Marceau oraz poruszane w spektaklu tematy są ponadczasowe.” – mówi dyrektor artystyczny teatru Barłomiej Ostapczuk.

Reżyseria: Lionel Menard
Asystent reżysera: Maja Pieczerak
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Magiera
Maski i lalki: Katarzyna Wróbel
Występują: Ewelina Grzechnik, Marta Grądzka, Paulina Szczęsna, Paweł Kulesza,
Ireneusz Wojaczek, Bartłomiej Ostapczuk

Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy jest grupą teatralną tworzoną przez aktorów od lat związanych z Warszawskim Centrum Pantomimy.

Reżyser Lionel Menard to uczeń i wieloletni współpracownik Marcela Marceau. Obecnie pracuje z Bodecker&Neander Compagnie („Silence”, „Out of the blue”, „Satie”, „Deja Vu”, „Opus 4″,”Follow Light”). Z Warszawskim Centrum Pantomimy zrealizował  przedstawienie „Agua De Lagrimas”.

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
Scena Przodownik przy ul. Olesińskiej 21
14 maja, godzina 19:00
Bilety: 22 656 68 44, [email protected]

____

źródło: mat. prasowe teatru/
www.teatrdramatyczny.pl