Aktorzy Teatru Fabryka Kultury zapraszają 14 i 15 maja o godz. 19.00 do Teatru Śląskiego (Scena w Malarni) na spektakl „Bracia Karamazow”

Spektakl powstał z połączenia energii twórczej absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego w Krakowie, Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach, Instytutu Teatralnego i Fimowego im. Lee Strasberga w Nowym Jorku oraz Akademii Teatralnej im.A.Zelwerowicza, Wydział w Białymstoku. Prapremiera spektaklu według adaptacji i reżyserii Anny Leśniak odbyła się 09.08.2013 na deskach Teatru Śląskiego podczas „Lata w Malarni”.

Spektakl jest próbą zmierzenia się z najistotniejszymi dylematami ludzkości, w którą autor wikła czworga braci. Mitia, Iwan, Alosza i Smierdiakow, dorastając w atmosferze pozbawionej miłości, uczą się nienawiści do samych siebie oraz do otaczającego ich świata.Napięcie spowodowane niegodziwym traktowaniem ze strony rodziciela budzi w nich pragnienie zmiany swojego życia oraz losu za wszelką cenę. Decyzje, które podejmujemy wymagają od nas ponoszenia za nie konsekwencji. Zdarzenie pociąga zdarzenie. Niektóre sekundy na zawsze zmieniają bieg życia. Chwile stają się wiekami. Sploty dróg ludzkich nieoczekiwanie łączą się na wielki.

Adaptacja i reżyseria: Anna Leśniak Obsada: Bartosz Budny, Mateusz Trembaczowski, Łukasz Stawarczyk, Anna Leśniak, Małgorzata Gorol, Patrycja Trzoch, Maria Patykiewicz, Martyna Krzysztofik.

Bilety: 25/30 zł

Bilety można zarezerwować na: www1.teatrslaski.art.pl lub bezpośrednio w kasie teatru.

___

mat. prasowe
www.facebook.com/FabrykaKultury