Nasz Wysocki

Michał Konstrat i Piotr Kajetan Matczuk

MTJ Agencja Artystyczna

CD

Premiera: 24 czerwca 2013

Kilka słów o płycie…

„Nasz Wysocki” to swoisty, polsko-rosyjski dialog. Próba zmierzenia się z twórczością Włodzimierza Wysockiego przez artystów, z których każdy inaczej wyraża swoje widzenie i emocjonalność pieśni legendarnego rosyjskiego barda Włodzimierza Wysockiego. Dwie odmienne interpretacje i dwa odmienne akompaniamenty – fortepian Piotra Matczuka  i gitara Michała Konstrata… dwa różne języki – Piotr Matczuk zaśpiewa po polsku, Michał Konstrat po rosyjsku… i tak wiele wspólnego dzięki Wysockiemu.

Piotr Kajetan Matczuk – fortepian, wokal, Michał Konstrat – gitara, wokal

Michał Konstrat – językoznawca; ukończył Wydział Rusycystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor i kompozytor własnych utworów, ponadto twórca muzyki do wierszy m.in. Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Williama Shakespeare`a i Jarosława Iwaszkiewicza, a także wykonawca oraz interpretator pieśni bardów rosyjskich (Olega Mitiajewa, Aleksandra Dolskiego i Aleksandra Rozenbauma). Akompaniuje sobie na gitarze klasycznej. Uczestnik i laureat ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej, poetyckiej i poezji śpiewanej, m.in Poetyckiej Doliny w Warszawie, Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim, Zajazdu Bardów w Olecku, Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie, Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej w Sieradzu, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej „PIOSTUR” w Andrychowie, Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów „SMAK” w Myśliborzu i wielu innych.

Piotr Kajetan Matczuk – pianista, autor piosenek. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz. Obecnie doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Twórca muzyki do tekstów polskich poetów doby romantyzmu. Autor, lider i wokalista programu „Rozmowa z piramidami” (płyta 2012 MTJ) nad którym oficjalny patronat objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował m.in. z Mirosławem Czyżykiewiczem, Stanisławem Soyką, Janem Kondrakiem i Federacją, Grzegorzem Tomczakiem, Kwartetem Pro Forma i Kazikiem Staszewskim. Wspólnie z aktorami teatrów warszawskich: Stanisławem Górką, Wojciechem Wysockim oraz Wojciechem Machnickim gra w przedsięwzięciach reżyserowanych przez Jacka Pechmana. Współpracował z Radiem Gdańsk. Oprócz tego pianista w zespołach Łukasza Majewskiego i Apolinarego Polka. Laureat wielu festiwali i przeglądów piosenki poetyckiej.

____

materiały prasowe