Leksykon miast intymnych

Wołowiec

Planowana premiera: 11 marca 2014

Kilka słów o książce…

„Czytajcie tę książkę tak, jak będziecie mieli ochotę, w całkowicie dowolnej kolejności, otwierając ją na zupełnie dowolnej stronie, nieważne, od końca, początku czy środka. Chodzi przecież o wolność – ściśle mówiąc, z jej właśnie powodu pisałem wszystko, co odnajdziecie na tych kartach.”
Jurij Andruchowycz

„Jak widać, alfabet wymieszał przestrzenie i ”miejscami” otwarcie zakpił z granic. Jego wola i kaprys sprawiły, że Aarau sąsiaduje z Ałupką, Bałakława z Barceloną, Hajsyn zuchwale zbliżył się do Heidelbergu i Hamburga, Detroit stanęło koło Dniepropietrowska, Ryga koło Rzymu, Tarnopol – Toronto, a Chicago – Charkowa”

źródło: www.czarne.com.pl