Już 27 września Teatr Powszechny uroczyście zainauguruje nowy sezon artystyczny premierą  „Anny Kareniny” na podstawie powieści Lwa Tołstoja, w adaptacji i reżyserii Grigorija Lifanova.

Na dużej scenie zobaczymy niemal cały zespół radomskiego Teatru. W tytułową postać wcieli się młodziutka aktorka Katarzyna Dorosińska, partnerować jej będą między innymi Jarosław Rabenda w roli Karenina i Marek Braun jako Aleksiej Wroński. Autorem scenografii jest Wojciech Stefaniak, niezwykłej urody kostiumy są dziełem Zofii de Ines-Lewczuk, choreografię przygotował Tomasz Tworkowski, opracowaniem muzycznym rosyjskich romansów zajął się Grzegorz Jabłoński.

Zapowiada się wielkie, efektowne widowisko, które przeniesie nas w świat XIX Rosji, wielobarwnej, intrygującej, tętniącej emocjami, spętanej ograniczeniami konwenansów.

Zapraszamy Państwa na „Annę Kareninę” – opowieść o wielkiej miłości, która zdarzyła się wbrew rozsądkowi i zasadom. Kiedyś, gdzieś, komuś… Ale przecież mogłaby zdarzyć się i dziś. Tu i teraz. Każdemu z nas.

27, 28, 29 września 2013 r. o godz. 19.00

25, 26, 27 października o godz. 18.00


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prób (fot. M. Strudziński) i przymiarki kostiumów
Zdjęcia udostępnił Teatr Powszechny w Radomiu

____

Zapraszamy na stronę Teatru Powszechnego: www.teatr.radom.pl